Arhiv: Bo leto 2011 leto potrošnikov?

Odbor Evropskega parlamenta za notranji trg in zaščito potrošnikov (Internal Market and Consumer Protection committee - IMCO) sodeluje v oblikovanju evropske zakonodaje, ki ima zelo velik vpliv na vsakodnevno življenje evropskih državljanov. Zaščita potrošnikov, bolj varno in učinkovito nakupovanje preko spleta, uvedba novih tkanin v oblačila, varnejši materiali za gradnjo hiš - vse to so vprašanja, ki se jim nameravajo v tem letu posvetiti člani odbora.

Največji projekt je nova direktiva za zaščito potrošnikov, katere cilj je uskladiti zakonodajo držav članic na tem področju. Nova direktiva bo nadomestila štiri, ki so v veljavi danes, pravila pa bodo potrošnike ščitila pred nepoštenimi prodajnimi pogoji, omogočala pa jim bodo tudi, da si premislijo v zvezi z nakupom izdelkov ali storitev, ki so jih naročili preko spleta ali telefona.

Več informacij

Delovni program odbora za notranji trg in varstvo potrošnikov v letu 2011