Arhiv: Uredba o ravnanju z embalažo: nove obveznosti za podjetnike

Spremenjena Uredba o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo po novem določa obveznosti za vsa podjetja, ki dajejo prvič v promet embalažo na slovenski trg. Vpisati se morajo v posebno evidenco pri Agenciji RS za okolje (ARSO). In sicer do 31.1.2018 oziroma v 30 dneh od začetka opravljanja dejavnosti.

Arhiv: Objava Aneksa št. 3 KPDTS v Ur. l.št.69 z dne 8.12.2017

Socialni partnerji, podpisniki Kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine Slovenije (KPDTS), smo 30. novembra 2017 sprejeli Aneks h kolektivni pogodbi, s katerim smo uredili vprašanja, ki se nanašajo na organizacijo delovnega časa, vključno z omejitvami dela zaposlenih na nedelje in praznike ter določitvijo pogodbenih kazni za kršitelje. Vsebina aneksa ureja vprašanja, ki se nanašajo na organizacijo delovnega časa – letno neenakomerno razporejanje delovnega časa in začasno razporejanje delovnega časa. Aneks ureja tudi delo ob nedeljah in praznikih ter plačilo zaposlenim za delo na te dneve.

Arhiv: Med socialnimi partnerji je dosežen dogovor o ureditvi delovnega časa zaposlenih v trgovini

Arhiv: Registrirani uvozniki sadja in zelenjave MKGP

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin :Sprememba seznama rastlin in rastlinskih proizvodov, ki se uvažajo iz tretjih držav

Arhiv: Sporočilo za medije : Socialni partnerji želimo samo dogovoriti ureditev delovnega časa zaposlenih v trgovinski dejavnosti

Socialni partnerji, podpisniki kolektivne pogodbe za trgovinsko dejavnost, smo 19. oktobra 2017 sklenili Dogovor o celoviti ureditvi problematike delovnega časa v trgovinski dejavnosti v Kolektivni pogodbi dejavnosti trgovine Slovenije (KPDTS), saj smo prepričani, da odprta vprašanja v zvezi z delovnim časom zaposlenih lahko celovito rešimo izključno na ravni dolgoletno kvalitetno vodenega socialnega dialoga.

Arhiv: Poziv za pripombe na predlog Zakona o varstvu osebnih podatkov

V javni obravnavi je predlog Zakona o varstvu osebnih podatkov, ki v slovenski pravni red prenaša zahteve Splošne uredbe o varstvu osebnih podatkov. Bistvene zakonodajne spremembe glede na dosedanji Zakon o varstvu osebnih podatkov se nanašajo tako na splošne, kot na posebne določbe, kot tudi na področne ureditve.

Arhiv: Zaključena delegacija Združenja malih trgovcev Slovenije (ZMTS)

Združenje malih trgovcev Slovenije (ZMTS), ki deluje v okviru PTZ, je organiziralo poslovno delegacijo na Hrvaško. Na Hrvaškem deluje Nacionalni trgovački lanac (NTL) in Ultragros, s katerimi smo prvi dan delegacije organizirali sestanek na Hrvatski komori. Po razgovorih je SLO delegacija naslednji dan obiskala proizvodnjo sokov (Sambi) v Bjelovaru in otroške hrane v Podravki (Koprivnica). Delegacija je bila s strani malih trgovcev sprejeta pozitivno, gre predvsem za navezavo z dvema verigama na Hrvaškem.

Arhiv: Zbiranje predlog k planu dela TIRS do 16. oktobra 2017

Tržni inšpektorat republike Slovenije (TIRS) je na GZS poslal obvestilo, da lahko člani predlagate vsebine k planu njihovega dela v letu 2018. Pripombe bodo zbirali do 16. oktobra 2017.

Arhiv: Veliko pred jesensko mreženje podjetnikov

5. septembra 2017 je v prostorih GZS potekalo veliko pred jesensko mreženje podjetnikov različnih dejavnosti. Izveden je bil redni tedenski sestanek BNI KARANTANIJA v razširitveni obliki, saj smo ga organizirali na pobudo Združenja malih trgovcev Slovenije, ki deluje v okviru GZS PTZ in Sekcije trgovcev OZS. Udeležilo se ga je približno 50 podjetij, ki so bili povabljeni tudi na naslednje sestanke BNI KARANTANIJA. Predstavila se je skupina 22 ih podjetnikov z ostalimi udeleženci so pogovori potekali po sestanku in ob zajtrku. Druženje je bilo uspešno, saj so se ga udeležili tudi hrvaški predstavniki. Vsi so bili mnenja, da ga ponovimo.

Arhiv: Vabilo direktorja nabave podjetja LIDL k sodelovanju

V času od 7. septembra do 9. oktobra 2017, lahko sodelujete s ponudbo svojih izdelkov na LIDL ovi lojtrci domačih. Prilagam vabilo k sodelovanju direktorja nabave.